ekologické reklamní tašky

I tašky mohou být ekologické – když víte, po kterých sáhnout

Nejen igelitové tašky jsou pomocníky při nákupech, marketingu nebo v podnikání. Nejsou totiž obaly jako obaly. K dispozici je stále více možností, jak šetřit životní prostředí, aniž byste přišli o komfort. Za zmínku stojí BIO, OXO a EKO tašky – seznamte se, možná jste o nich dosud neslyšeli.

Taška z kukuřice? Proč ne!

BIO tašky a fólie z kukuřičného škrobu? Ať žije ekologie! Jsou totiž 100% rozložitelné. Kompostovatelné BIO tašky jsou vyráběny ze znovuobnovitelných zdrojů, jako je kyselina polymléčná. Při vystavení tašky vlhkému prostředí s výskytem bakterií startuje přirozený proces biodegradace. Materiál se tak jednoduše rozpadne. Postupně se rozkládá na látky, které neškodí přírodě – naopak se stávají součástí koloběhu živin. Třeba na kompostu.

Rozlož se snadno a rychle

Další variantou, která je poměrně přátelská k životnímu prostředí, je materiál OXO. Jde o oxo-degradabilní plasty. Oč se tedy jedná? Do výrobků (tedy do standardních PE obalů) jsou přidány aditiva, které neskutečně zkrátí dobu rozkladu. Zatímco tradiční plasty se v přírodě rozkládají jen velmi těžko, OXO tašky se mohou úspěšně rozložit již do dvou let. Přesto je důležité zmínit, že ani tyto tašky, které jsou od klasických igelitových k nerozeznání, nepatří do přírody a do ulic – proto je nezapomeňte třídit.

Ekologické naprogramování

Když už jsme u toho rozkladu, musíme vám představit také další možnost, která je v dnešní době dostupná. Tou je EKO fólie. Materiál je vyráběn s oxo-biodegradibilní přísadou, díky které se výsledný produkt rozpadá do několika měsíců. Takové tašky stačí vystavit slunci, teplu a vlhkosti – a začnou pomalu, ale jistě, mizet. Výhodou jsou vlastnosti polymerů OBP. Ty jsou ekologicky příznivé – nezanechávají fragmenty plastů v půdě, naopak – při rozkladu vzniká jen CO2, minerální látky a voda.

A jak eko-friendly tašky používat? Poslouží pro běžné účely. Nákupy, reklama, odnos, balení – nebo dokonce sběr kompostovatelného bio odpadu (platí pro BIO tašky). Šetrné zpracování ekologických tašek tedy umožňuje použití, na které jste zvyklí u jejich igelitových kolegů, aniž byste tak extrémně zatížili planetu dalším plastem. To se nám líbí – protože každý má na výběr.


Vytisknout